Další aktivity
Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení
Kliknutím do otevřeného obrázku jej zavřete

Náš spolek je aktivní i v jiných činnostech, které se často netýkají přímo železnice.

cin1.jpg Železniční stanice Černý Kříž, kde naši členové opravili historické nádražní hodiny ze 30. let. Přes padesát let byly nefunkční a dnes jsou opět ozdobou poetického nádražíčka, kterým často projíždějí i nostalgické parní vlaky.
cin10.jpg Členové spolku se často účastní různých slavnostních událostí, kde jejich historické železniční sejnokroje budí zaslouženou pozornost.
cin2.jpg Ilustrace z knihy Ivoše Stehlíka "Dřevorubecké pohádky". Kniha je zaměřena na šumavský folklór. Naši členové její vydání podpořili zajištěním sazby.
cin3.jpg Spoluzakladatel spolku p. Kozák je autorem mnoha knih se Šumavskou tématikou. Jednou z nich je i dobrodružná literatura faktu "Neznámá válka pod Boubínem", pojednávající o pohnutých událostech r.1918 ve Volarech.
cin4.jpg Zabýváme se i zachycením a záchranou odkazu bývalých obvatel Šumavy. Na snímku starobylý kříž v bývalé obci Nové Údolí. Ten jsme objevili ve stádiu již se blížícího neodvratného konce.
cin5.jpg S tím se ovšem naši členové nemohli smířit. Původní kříž jsme zakonzervovali a umístili do našeho muzea. Kamenný podstavec jsme zpevnili a očistili.
cin6.jpg Nakonec jsme do podstavce zasadili věrnou repliku křížku, vyrobenou naším příznivcem p.Konzalem. Křížek, jak doufáme bude další desítky let upomínat na dřívější rušný život v tomto horském zákoutí.
cin7.jpg Podílíme se i na spoluorganizaci oslav výročí pošumavských tratí. Tak tomu bylo i v případě výročí tratě Prachatice-Volary, kde jsme spolupracovali na přípravě výstavy v okresním archivu v Prachaticích a doprovázeli speciální parní vlak z Prachatic až do Nového Údolí, kde byla připravena v našem muzeu expozice na toto téma.
cin8.jpg Naším dlouhodobým cílem je spolupráce s německými aktivitami, zaměřenými na obnovu žekeznic na bavorské straně. Často pořádáme i poznávací a propagační vycházky po bývalých tratích v SRN.
cin9.jpg Dokumentujeme i současný stav existujících tratí v Bavorsku a spolupracujeme s tamními železničními spolky...