Nové Údolí dnes
Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení
Kliknutím do otevřeného obrázku jej zavřete

A co můžete spatřit (mimo již zmíněné) v Novém Údolí, pokud jej naštívíte třeba letos v letní turistické sezóně?
dnes1.jpg Můžete se posadit na "lavičce přátelství" instalované v našem areálu českými a německými mládežníky těsně u hranice...
dnes11.jpg Na projektu Nové Údolí nezištně spolupracovalo několik desítek nadšenců a dobrovolníků. Jeden z nich pan Liberda z Kubovy Hutě (který se měrou vrchovatou zasloužil o konstrukci naší lokomotivy), se často v Novém Údolí zastaví i mimo brigádní dny spolku.
dnes12.jpg Nastoupíte do naší repliky parní lokomotivy a pokud máte štěstí, bude právě přítomna něktará z půvabných členek spolku, která vám v roli výpravčí dá signál k odjezdu...
dnes2.jpg Děti si mohou v našem areálu všechno osahat a členové spolku často "čelí" zvědavým dotazům malých turistů (a to ve všech možných jazycích).
dnes3.jpg Na výpravčí si rády hrají i děti, pro které je zejména naše lokomotiva vděčným objektem zájmu. Rádi jim půjčíme "pravé železničářské propriety." Snad ani v dospělosti na železnici, jako na ekologickou dopravu nezapomenou.
dnes4.jpg Ale i tatínkové se rádi vrací do dětských let - a maminky  se "chápavě" usmívají...
dnes5.jpg Budete-li přijíždět do Nového Údolí po oblíbené cyklotrase okolo Studené Vltavy, naskytne se vám pohled na historické vozy Pošumavské jižní dráhy a za nimi dominující Třístoličník (Hochficht), na bavorské hranici. Z dálky čitelný nápis "Muzeum" vás snad zviklá k návštěvě naší expozice.
dnes6.jpg Pohled na železniční most přes hraniční potok v Novém Údolí a násep naší železnice. Toto panoráma je neobvyklé. neboť je fotografováno z prostor bývalé obce, která ležela mimo dnešní turistické stezky.
dnes7.jpg Další ze členů spolku při pravidelných "službách" na naší miniželeznici.
dnes9.jpg No a nakonec si můžete odpočinout u stolků, které jsme pro turisty připravili v areálku spolku.