Autobus na Třístoličník 2017

Autobus Nové Údolí - Třístoličník 2017


Autobus na TřístoličníkČeské dráhy opět zavádějí od 1. července do 10. září 2017. vždy v sobotu a v neděli a ve sváty 5. a 6. července 2017 oblíbenou autobusovou linku na Třístoličník. Autobus odjíždí od vlakové zastávky na Novém Údolí (těsně u našich vagonů), jeho trasa veden přes Bavorsko a končí cca 500 metrů od vrcholku Třístoličníku. Odtud se můžete pokochat výhledem na Šumavu, za dobré viditelnosti na Alpy, udělat si vycházku na Trojmezí, kde se stýkají hranice Čech, Rakouska a Bavorska, nebo pokračovat po hraničním hřebenu až na Plechý a Plešné jezero.

 

 

 

Jízdné je 70 korun, děti do 15 let pak 35 korun. Jízdenka je zpáteční a lze ji zakoupit ve vlaku u průvodčího, či u průvodčího vlaku, který v Novém Údolí stojí.

V autobusech platí i další jízdenky ČD: Skupinová víkendová jízdenka, Celodenní jízdenka, Jízdenka na Léto, Vltava-Dunaj Tiket, Vltava-Dunaj Tiket+. Dále jsou uznávány i j německé jízdenky Donau-Moldau-Ticket, Bayerwaldticket, GUTi a ITB Saisonticket.

Jízdní řád ke stažení v pdf je zde

 

Trojmezí Autobus Třístoličník Výhled z Třístoličníku Třísttoličník
Trojmezí v roce 2005-před kůrovcem Instalujeme ceduli ČD busu na Třístoličníku Výhled do Bavorska Skály na vrcholu Třístoličníku