Nové Údolí a přenocování
Přenocování Nové Údolí

Nové Údolí je ideální místo pro nástup tůry po hraniční dálkové červené značce. Dá se sem dojet vlakem, popř. na vlak chcete počkat do druhého dne, nebo jen prostě hledáte kam složit hlavu. Na rozdíl od minulých let, kdy byl bivak v první zóně národního parku ilegální, se Správa národního parku Šumava pochlapila a zřídila v Novém Údolí nouzové nocoviště, tedy místo ku zcela legálnímu přespání.


Leží těsně vedle cesty z Nového Údolí do Stožce, cca 7 minut od zastávky ČD i od našeho muzea. Klikněte na mapu a uvidíte okolí Nového Údolí četně turistických tras. Z nocoviště je to 5 minut k naší krčmě Vagon (jděte směrem ke hranici), kde se můžete napojit, nakrmit či klidně si z vašich zásob na elektrickém vařiči uvařit.
Nocoviště Nové Údolí

Nocovištěm je udržovaná loučka, s posezením a podle ohlasů je jeho poloha nejhezčí mezi obdobnými šumavskými bivakovišti.
ŠUNAP zde instaloval i chemické WC.


Nelze než pogratulovat a poděkovat!

Přenocování má svá pravidla..........klikněte na tabuli...      
                             

  • Pro úplnost je nutno dodat, že pro movitější funguje na Novém Údolí i hotel. Informace na adrese www.noveudoli.cz
  • Přespat se dá i v Bavorsku, ale je to nejspíš o něco dražší. Doporučuji tam Penzion Mirasat Inge Krügerové, která jest Čechům příznivě nakloněna. Aktualizace: Poslední dobou je nakloněna spíš arabským invazorům... Odkaz jest na adrese  haus-mirasat.de
  • Ve Stožci je turistická ubytovna na obecním úřadě, která je za rozumné peníze (160-250 Kč/noc). Telefon na správcovou 604 252 830. Detailní informace a fotky zde