Dobré místo pro odpočinek

Nové Údolí
         odpočinek
Ať již jedete na kole, nebo jste se na Šumavu vydali po svých, příjemné místo k odpočinku se vždycky hodí... Proto jsme pro Vás připravili lavičky pro posezení, přístřešek který v parném létě poskytne chvilku stínu a stolky u kterých můžete posvačit a pobesedovat. To vše v kouzelném prostředí s výhledem na Třístoličník, Studenou Vltavu vinoucí se slatinnými loukami a na dosah od bílých hraničních kamenů, zvěstujících, že se nacházíte na samém pomezí Čech. A k tomu Vám za hlavou zurčí studánka s chladivou výtečnou pramenitou vodou...


Kročák Lavice
Využít můžete nejen posezení před vagony, ale i vyhlídku "U Pepíků", pojmenovanou po našich zesnulých kamarádech, nebo lavičku těsně u hranice - pamětního kamene Šumavy, krajiny roku 2000. Usaďte se a kochejte se výhledem na Studenou Vltavu, slatiny a hraniční linii Čech a Bavor, vinoucí se po březích a lukách. A večer si užijte pohled na slunce, zapadající nad místy, kde po staletí vedla bájná Zlatá stezka.
Nové Údolí západ
         slunce

Ve vylepšování turisticky přívětivých drobností budeme pokračovat i nadále, tak jak nám finanční zdroje dovolí.

Přístřešek   posezení u Studené Vltavy

Vítejte a udělejte si pohodlí!

A prosíme nezapomeňte, správný pocestný odnáší odpad z hor zpět do civilizace... Děkujeme!
 
P.S.: Ať se posadíte kamkoliv, třeba před naší Krčmu, nemusíte se bát posvačit a poobědvat z vlastních zásob! Nikdo vás nevyžene, i když si v krčmě nic nekoupíte! Jsme totiž staří trampové a turisté, a proto máme trochu jiné vidění světa než běžní hospodští! Na Pošumavské jižní dráze je vítán každý, kdo přichází v dobrém úmyslu. Tož vítejte u nás!