Pošumavská jižní dráha

Bus Třístolák e-shop

Rezervace a nákup voucherů pro přepravu na Třístoličník a zpět

Vyberte si den jízdy, v něm si vybere čas odjezdu. Pozor ať zvolíte správný směr nahoru na Třístoličník či dolů do Nového Údolí! Pak si vyberte v kolik chcete jet a po kliknutí na příslušný spoj uvidíte zda je ještě volno (položka skladem). A pak už to jede jako v každém e-shopu. Po zaplacení Vám přijde e-mailem faktura, kterou si buď vytiskněte, nebo třeba nechte v mobilu. Poslouží Vám jako poukaz pro přepravu (je na ní jedinečné číslo objednávky), se kterým můžete nastoupit do Busu Třístolák.

Placení: Preferujeme platbu kartou. Rezervace bude platná až po uhrazení, aby se zbytečně neblokovala místa

V případě volných míst je možno zakoupit voucher na přepravu před odjezdem v krčmě Vagon. U řidiče není možno přepravu uhradit.

Jízdní kola se nepřepravují.

Děti do 6. let a do 150 cm výšky a do 25 váhy mohou být přepraveny v autosedačce. Poznámku, že požadujete přepravu dítěte uveďte, prosíme do poznámky v objednávce. Kapacita je 1 dítě na jízdu (máme 1 dětskou autosedačku).

Pokud jste je již nečetli, tak si, prosíme prostudujte podrobné informace o busu Třístolák a podmínky přepravy. Budete je muset stejně odkliknout před objednávkou.

Nebude-li pro některý ze spojů cca do 22 hodin předchozího dne žádná objednávka, vyhrazujeme si možnost jej zrušit.

Pokud se projekt ukáže jako nefunkční, bude zrušen. V takovém případě Vám peníze vrátíme. Proto máme zatím možnost rezervace jen na červenec, abychom systém prověřili.

V jízdním řádu je i bus ITB. Tam neplatí naše podmínky a jízdné je nutné uhradit u řidiče v EUR. Cena je cca 3,9 EUR za dospělého. Děti mají slevu.

Bus Třístolák – termíny jízd
Momentálně žádné termíny jízd organizované naším spolkem. Jezdí pouze víkendová německá linka 606

Busy Nové Údolí - Třístoličník srpen-říjen 2021

Spojení veřejnou příležitostnou dopravou na známý šumavský vrchol poskytuje příležitostná doprava Spolku Pošumavská jižní dráha (PJD) a obce Stožec a pravidelná bavorská linka 606.
 
Směr Nové Údolí - Třístoličník ("nahoru na kopec")
Číslo jízdy3579606
Nové Údolí odj.9.1010.1011.1012.1016.54
Třístoličník příj.9.3510.3511.3512.3517.11
Cena120 Kč120 Kč120 Kč120 Kč3,9 EUR
Směr Třístoličník - Nové Údolí ("z kopce dolů")
Číslo jízdy6068606
Třístoličník odj.10.3511.4012.42
Nové Údolí příj.10.5512.0513.02
Cena3,9 EUR90 Kč3,9 EUR
-Spoje 5 a 7 jedou 28. a 29. září 2021
-Spoj 3 jede (je zveřejněn v e-shopu) 28. a 29. září pokud je spoj 5 naplněn na 6 a více cestujících
-Spoj 9 jede (je zveřejněn v e-shopu) 28. a 29. září pokud je spoj 7 naplněn na 6 a více cestujících
-Spoj 8 jede (je zveřejněn v e-shopu) pokud je nějaký cestující ve spoji 7
-Bavorská linka 606 jede v sobotu, v neděli a v bavorské svátky od 31.7. do 17. října 2021


Hurá do rezervací a e-shopu

Vyberte si den jízdy

17 thoughts on “Bus Třístolák e-shop

 1. Dobrý den, moc nás potěšilo, že opět hodláte vypravovat busy nahoru na Třístoličník /již jsme ho před lety využili/. Jen je nám líto, že poslední odjezd je moc brzy; tím, že přijedeme z Plzně vlakem, tak vyjedeme nahoru dosti pozdě na to, abychom pak stihli v klidu výšlap na Plechý a zpět. Máte v plánu některé termíny, kdy by se vracel poslední spoj později odpoledne? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, bohužel ne neboť pozdní spoje jezdily prázdné a náš projekt je financován čistě z jízdného a z výnosů v krčmě Vagon. Jsme omezeni pracovní dobou řidiče a snažíme se navézt pocestné na hřeben ráno, aby stihli dojít třeba do Nové Pece. S pozdravem Prcek

 2. Dobrý den,
  je moc fajn, že opět jezdí bus na Třístoličník, bohužel, jezdíme každoročně do Stožce na dovolenou na týden do poloviny září, tak máme smůlu. Je mi jasné, že jde o finanční stránku, ale nestálo by za úvahu prodloužit projekt alespoň do poloviny září? Ze zkušenosti vím, že v září jezdí dost starších lidí kteří by se nahoru rádi podívali a i rádi zaplatili smluvní cenu za dopravu. Děkuji za pochopení Jiřina

  1. Dobrý den, záleží hlavně na dostupnosti řidičů. Mikrobus na Stožečák obsluhují zaměstnanci obce Stožec, kteří mají takto sobotní směnu navíc. Nevylučuji možné rozšíření provozu, ale spíš jednorázově. Najmout si mikrobus za tvrdě komerčních podmínek ekonomicky nevychází, resp. pak už by se cena blížila taxíku, což nedává smysl pokud chceme držet cíl našeho spolku, tedy dopravu veřejnou. Projekt po prvním provozním dnu stále ve ztrátě, takže uvidíme. Ale každopádně sledujte náš web popř. se přihlašte k odběru novinek. Beru to září jako dobrý tip a přeji Vím hezké léto. Prcek

   1. Díky za příznivou zprávu, snad se máme v září na co těšit. Přihlášeni jsme. Rovněž přejeme krásné léto a opatrujte se! Jiřina

 3. Dobrý den, trochu je pro mne nepochopitelné, že dopravu zajišťujete pouze přes víkend. Jsou prázdniny, a to je pro mnohé i v pracovním procesu, víkend takřka denně. Prosím o vysvětlení. Děkuji Milada

  1. Dopravu zajišťujeme jako spolek bez jakékoliv dotace a už teď proděláváme. Ztráta se musí uhradit z provozu krčmy. Rozšíření provozu na další dny není ekonomicky reálné. Jsme závislí na volném čase řidičů Obce Stožec – tedy víkendy. Komerční pokrytí standardním autobusovým dopravcem by znamenalo buď náš krach, nebo zdražení jízdy z dnešních 100 Kč na několikanásobek, což by ovšem málokdo akceptoval. To už by se vám vyplatilo jet na Třístoličník vlastním autem. Jsme rádi, že se nám daří držet soboty. Třeba to pro příští rok vymyslíme jinak a seženeme dotaci, nicméně po dvouleté pauze alespoň něco na kopec jede. Prcek

 4. Dobrý den,
  škoda že bus nejezdí i v jiné dny, příjezd a odjezd na dovolenou máme v sobotu, takže nemůžeme využít. Je nějaká možnost domluvit se za úplatu na jiný termín? Nebo neexistuje jiný spoj, třeba z Haidmühle?
  děkuji
  Petr

  1. Dobrý den, z Haidmuhle momentálně nejezdí nic. Náš spolek má ve stanovách podporu hromadné dopravy a provoz mikrobusu na Třístoličník je realizován na nekomerční bázi. Proto nazajišťujeme individuální přepravy ani za úplatu. To by již byla forma taxislužby kterou je samozřejmě možné objednat u komerčních poskytovatelů. V Haidmuhle je to např. firma Riedl. Z české strany by taxi muselo najet přes Německo, pokud nedisponuje povolením k vjezdu do NP Šumava. S pozdravem Prcek

 5. Dobrý den
  Měl bych zájem (4 osoby) 15 nebo 21 srpna 10:10 Nové Údolí->Třístoličník číslo jízdy 5
  Jak vypadá srpen? Budou termíny?

  1. Dobrý den, zatím není rozhodnuto. Projekt je ve větší ztrátě než jsme plánovali. Do toho se v Německu prý připravuje další COVID buzerace. Rozhodneme se příští týden. Pokud budeme jezdit, tak s omezeným počtem spojů a v neděli. Můžete se zaregistrovat k odběru novinek, abyste dostal informaci o pokračování projektu ihned jak ji dáme na web. S pozdravem Prcek

   1. Dobrý den

    Tak vypadá , že je rozhodnuto nejezdit
    Chci se optat na jízdní řády linky 606, nesedí Vám na německé stránky časově i počtem.
    Nejede 600 směrem nahoru dopoledne ?
    Chceme udělat hřebenovku do Nové Pece a vrátit se vlakem do Stožce

    Děkuji

    1. Ano zatím volíme nejezdit. Prostě to nevyšlo. Za celkem 60 jízd jsme přepravili nějakých 120 osob. To je strašně málo. Asi se na tom podepsaly zavřené turistické trasy po vichřici (alibismus úřadů). Řešením je omezit spoje (max. 3x denně) a trochu zvednout jízdné. Pak to možná bude alespoň na nule. Toto řešení je ve hře. Jak jsem již mnohokrát psal, z naší i z obecní strany je to nevýdělečná zájmová, skoro „charitativní“ činnost. Takže organizace závisí i na našem volném čase, volném čase řidičů ap. Nicméně, mohu skoro na tuty slíbit, že do konce léta ještě nahoru pojedeme.

     Co se jízdního řádu linky 606 týče, tak je to binec. Německá verze na stránkách ITB neseděla s jejich českou verzí a už vůbec ne s jízdním řádem na stránkách dopravce. Minulý týden jsem to s kolegy komunikoval, takže už by to snad mělo být OK. Fakt, že na naše stránky jsem neměl čas, takže opravuji až nyní. Díky za upozornění. Z Nového Údolí se na Třístoličník jede jen v 16.54. Z druhé strany od Waldkirchenu 2x denně. Je to logické. Němci dopoledne navezou svoje lidi nahoru a odpoledne dolů. My jsme to dělali opačně-také jsme prioritně jezdili tak, aby se nahoru dopoledne dostala česká klientela.

 6. Dobrý den, prosím o informaci. Uvažujete o dopravě na Tristolicnik v termínu 11.9. nebo 12.9.? Máte na tento termín nějaké zájemce? Rádi bychom se přidali. Velmi děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, bohužel Vás nepotěším. Zájemci nebyli ani na poslední předchozí provozní den 29.8.2021, takže jsme projekt mikrobusu na Třístoličník pro letošek ukončili i pro uvažované zářijové a říjnové termíny. Pro příští rok se pokusíme sehnat nějakou dotaci, aby bylo mikrobus možné provozovat i v případě malé obsazenosti.

   1. Moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Držím Vám palce na příští rok. S pozdravem Z.N.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »